PostHeaderIcon Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Zakupy sprzętu w ramach programu

Nasza szkoła w ramach tego programu otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w kwocie 60 000zł.

To z nich zakupione zostały m. in.:

  • kamera cyfrowa, lustrzanka cyfrowa, statyw, gimball, bezprzewodowy system mikrofonowy 2,4 Ghz, mikrofon kierunkowy nakamerowy, zestaw oświetleniowy
  • stacja lutownicza z gorącym powietrzem
  • mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami dla Arduino
  • edukacyjne zestawy z robotami
  • roboty edukacyjne
  • drukarka 3D wraz z szafką i pojemnikami
  • długopisy 3D
  • zestaw Lego Education z akcesoriami

Wyżej wymieniony sprzęt przyczynił się do unowocześnienia bazy szkolnej i zostanie wykorzystany do prowadzenia zajęć edukacyjnych nie tylko obowiązkowych, ale także dodatkowych, wynikających z chęci rozwijania pasji i zainteresowań naszych uczniów. Będą one mogły być prowadzone przy użyciu najnowszych technologii. Z całą pewnością pozytywnie wpłynie to również na rozwój naszych uczniów, pozwoli im zdobywać nową wiedzę i umiejętności, spośród których niezwykle cenne i istotne wydają się umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych oraz rozwiązywania złożonych i rzeczywistych problemów, w sposób atrakcyjny, gwarantujący im sukces w dorosłym życiu.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Comments are closed.

Adres

Szkoła Podstawowa
w Obszy
Obsza 70a
23-413 Obsza

Kontakt

tel.: 84 689 1014

e-mail: spobsza@obsza.pl

Fanpage szkoły
Kalendarz
wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930