PostHeaderIcon Zawody – szachy, koszykówka

22 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Zawodach w Koszykówce, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach: dziewcząt z klas IV-VI i VII-VIII oraz chłopców z klas IV-VI i VII-VIII. Nasze dziewczęta z klas IV-VI okazały się bezkonkurencyjne, wygrały z dużą przewagą swoje mecze i zajęły pierwsze miejsce. Starsi chłopcy pozazdrościli sukcesu młodszym koleżankom i również zmagania zakończyli na pierwszym miejscu. Starsze dziewczęta po heroicznym boju z rówieśniczkami z Zamchu przegrały po dogrywce różnicą dwóch punktów i ostatecznie zajęły drugie miejsce. Chłopcy z klas IV-VI zmagania zakończyli na trzecim miejscu. W gminnych zawodach udział wzięło trzy szkoły podstawowe z Zamchu, Obszy i Babic.

23 marca to kolejny wyjazd, tym razem do Józefowa. Rafał Grzyb, Kacper Pomagiel, Dawid Szydło oraz Gabriel Buczko mieli przyjemność wzięcia udziału w V Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Józefowa. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa im. M. Romanowskiego w Józefowie, współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury. Uczniowie rozegrali turniej z podziałem na kategorie wiekowe. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, każdy z zawodników miał na partię 30 minut. W rozgrywkach wzięło udział 124 graczy reprezentujących 14 szkół z powiatu biłgorajskiego. W kategorii chłopców z klas VII-VIII na podium stanął przedstawiciel naszej szkoły Rafał Grzyb, który zajął 2 miejsce i tym samym zdobył IV kategorię szachową. Pozostali chłopcy spisali się równie dobrze, choć nie na podium, ale za to z przyznaną V kategorią szachową. Gratulujemy!!!

Comments are closed.

Adres

Szkoła Podstawowa
w Obszy
Obsza 70a
23-413 Obsza

Kontakt

tel.: 84 689 1014

e-mail: spobsza@obsza.pl

Fanpage szkoły
Kalendarz
marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031