PostHeaderIcon Powiatowe Igrzyska Dzieci w Koszykówce

15 lutego dziewczęta z klas IV-VI wzięły udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju.

W finale powiatowym wystąpiło pięć szkół, które rywalizowały w dwóch grupach: grupa A: SP Goraj, SP nr 5 Biłgoraj oraz grupa B: SP Aleksandrów, SP Dereźnia Solska oraz SP Obsza. Wszystkie drużyny prezentowały zbliżony poziom sportowy i każdy mógł wygrać z każdym. Nasza drużyna po dwóch bardzo wyrównanych i trzymających w napięciu meczach niestety nie zdołała zakwalifikować się do półfinału. W pierwszym spotkaniu z SP Aleksandrów nasze dziewczęta przegrały tylko jednym punktem. Końcówka spotkania była ekscytująca. Naszej drużynie wystarczył tylko jeden celny rzut do wygrania tego spotkania. Okazje ku temu były, jednak finalnie zabrakło troszkę szczęścia. Wszystkie mecze ułożyły się w ten sposób, że mimo porażki z SP Aleksandrów nasza drużyna odnosząc zwycięstwo w kolejnym meczu mogła zapewnić sobie miejsce w półfinale. Mecz z SP Dereźnia Solska składający się z 4 kwart był równie zacięty jak z SP Aleksandrów. Nasz zespół przez pierwsze 3 kwarty prowadził różnicą 4-6 punktów. Decydująca o losach tego spotkania okazała się ostatnia kwarta. W niej przeciwniczki odrobiły straty i ostatecznie zwyciężyły różnicą 2 punktów. Dziewczęta mimo dwóch porażek pokazały się z bardzo dobrej strony, do osiągnięcia sukcesu zabrakło bardzo niewiele. Zawody powiatowe okazały się dobrą lekcją, z której dziewczęta na pewno wyciągną wnioski na przyszłość.

Skład drużyny:

Julia Czajkowska, Hanna Piścio, Karolina Grzyb, Anna Paluch, Kinga Grzyb, Gabriela Machnio, Katarzyna Syty, Amelia Gumieniak, Emilia Piskorska, Emilia Wróbel, Zofia Pender, Aniela Pawłowska.

Comments are closed.

Adres

Szkoła Podstawowa
w Obszy
Obsza 70a
23-413 Obsza

Kontakt

tel.: 84 689 1014

e-mail: spobsza@obsza.pl

Fanpage szkoły
Kalendarz
luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829